Warning: include(nawigaacja.php): failed to open stream: No such file or directory in /diagram.php on line 59

Warning: include(nawigaacja.php): failed to open stream: No such file or directory in /diagram.php on line 59

Warning: include(): Failed opening 'nawigaacja.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php56/lib/pear') in /diagram.php on line 59
 
Diagramy zestawów       
według: --rodzaj wędki --zawodnika --ryby --typu łowiska --łowiska

zestawy na: rz.Odra, Klucze :

autor zestawu:
Horemski Tomasz

gatunek ryby:
-brzana-

rodzaj wędki:
-tyczka-

dodatkowy opis:
Brzana to ryba, która uwielbia bystry nurt. Szczególnie upodobała sobie miejsca o kamienistym, lub żwirowym dnie, gdzie chętnie żeruje. Aby łowić w takich miejscach, potrzebujemy na prawdę solidnych i ciężkich zestawów, które wytrzymają podczas walki z 2,3, a czasem nawet 5, czy 6kg rybą.

Jedną z najlepszych przynęt na brzany są białe robaki. 4-5 larw na haczyku uniemożliwią branie małym płotkom, czy krąpiom, a chętnie uderzy w nie brzana. Żeby odpowiednio uzbroić taką przynętę, potrzebny jest odpowiednio duży haczyk Owner 50044 o rozmiarze 8, lub 10 jest mocny i kuty i na pewno nie odpuści przy dużej rzecznej rybie.

Żyłka musi być odpowiednio mocna i wcale przesadą nie jest 0,20mm na pion oraz 0,18 na przypon.

Przynęta musi znajdować się przy dnie i dobrze żeby poruszała się wolno, lub w ogóle była nieruchoma, dlatego poniżej obciążenia głównego muszą znaleźć się ciężkie śruciny sygnalizacyjne. Oliwka powinna znajdować się nad dnem, około 10cm, dwie śruciny pod nią również, a cała reszta zestawu, łącznie z przyponem musi spoczywać na dnie.

Spławik Cralusso Torpedo, jest specjalnie zaprojektowany do tej metody. Super stabilny nawet w największym nurcie, doskonale sygnalizuje każde, nawet najdelikatniejsze branie. Oczywiście, żeby unieruchomić przynętę, musimy użyć odpowiednio dużego spławika. W jaki sposób dobrać spławik do nurtu pokazywaliśmy w naszym filmie "Uciąg rzeki - jak określić"







data:
2021-08-10
 
Aby wykonać dobry zestaw, należy zwrócić szczególną uwagę na poszczególne jego elementy. Ich jakość oraz precyzja połączenia są kluczem do sukcesu.
Tabela poniżej przedstawia sprawdzone, renomowane produkty, powszechnie używane przez najlepszych wędkarzy.

Żyłka główna powinna być mocna i nie posiadać pamięci.
Ołów przelotowy używany jest do cięższych zestawów. Może to być łezka, lub kulka.
Śruciny - istotne, aby były centrycznie nacięte i w miarę twarde, aby nie przesuwały się po żyłce.
Żyłka przyponowa powinna być miękka, aby gwarantować naturalne zachowanie się przynęty.
Haczyki najlepiej dobierać pod kątem przynęty, którą mamy uzbroić, dlatego przygotowaliśmy specjalną tabelę haczyków, ułożonych według przynęt, do jakich są przeznaczone.